Retrospektyvinis vertinimas

Retrospektyvinis turto (verslo) vertinimas (nekilnojamojo turto vidutinė rinkos vertė) yra toks vertinimas, kai turto rinkos vertė skaičiuojama konkrečiai datai praeityje.

Retrospektyviniai vertinimai dažniausiai užsakomi tuomet, kai juos reikia pateikti teismui arba norima sumažinti mokestinę naštą.

Gautos nekilnojamojo turto pardavimo pajamos apmokestinamos tuomet, jeigu šis parduotas turtas buvo įsigytas ir perleistas kito asmens nuosavybėn neišlaikius 10 metų. Tokiais atvejais yra atliekamas retrospektyvinis nekilnojamojo turto vertinimas, kurio pagrindinis tikslas yra nustatyti turto vertę tam tikru praeities momentu, t. y. dovanojimo, paveldėjimo ar įsigijimo datai.

Retrospektyvinį vertinimą rekomenduojame visiems, kurie paveldėjo ar dovanojo būstą ar kitą nekilnojamą turtą, ir kurį išlaikė mažiau 10 metų, nes notaras, neturėdamas individualaus turto vertinimo, tiesiog panaudojo VĮ „Registrų centras“ vidutinės rinkos vertės rodmenis, kurie galėjo visiškai neatitikti realios situacijos, o jums reikės mokėti mokesčius, t. y. skirtumą nuo gautos už nekilnojamąjį turtą pardavimo sumos ir parduoto nekilnojamojo turto įsigijimo kainos (papildomai gali būti atimami ir privalomi mokėjimai, susiję su nekilnojamojo turto perleidimu, pvz., notaro išlaidos).

Retrospektyvinio kilnojamojo, nekilnojamojo turto ar verslo vertinimo kaina, nekilnojamojo turto vidutinė rinkos vertė yra nustatoma individualiai.

Turite klausimų apie retrospektyvinį turto vertinimą? Drąsiai susisiekite su mumis tinklapyje nurodytais kontaktais. Retrospektyvinis vertinimas yra atliekamas bendrai sutartu laiku.