Miško vertinimas

Lietuvoje privatūs miškai yra laisvai perkami ir parduodami. Jeigu turite miško arba norite jo įsigyti, rekomenduojame atlikti miško turto vertinimą, kadangi čia reikalingas nepaprastas tikslumas bei specifinės žinios. Stataus ar kito miško rinkos vertė arba miško pardavimo kaina Lietuvoje dažniausiai skaičiuojama eurais už hektarą. Ją nustatyti padės vertinimo procedūra.

Miško hektaro vertė skiriasi pagal:

  •  Miško lokalizaciją;
  • Medžių tankumą, aukštį ir amžių;
  • Medienos tipą, miško kainą, kitus rinkos veiksnius.

Kaip sužinoti miško kainą? Svarbu suprasti, jog pardavėjo nustatyta kaina ne visada atitinka vertintojo nustatytą rinkos vertę. Būtent tam ir yra reikalingas miško vertinimas. Jis naudingas abejoms sandoryje dalyvaujančioms pusėms - tiek pardavėjui, tiek pirkėjui.

Miško vertinimo pagalba taip pat bus įvykdyti teisiniai ar mokestiniai įsipareigojimai. Kadangi miško pirkimo – pardavimo sandorių kainos fiksuojamos VĮ „Registrų centre“, galite susidurti ir su tokiomis situacijomis, kai deklaruojamos kainos yra mažinamos mokesčių vengimo tikslais.

Internete galite rasti miško kainos skaičiuoklių, tačiau jų algoritmas yra paremtas fiksuotais vertinimo kriterijais, kurie gali skirtis nuo detalaus vertinimo reikalavimų. Algoritmo gauti duomenys nėra tikslūs, nes internete veikiančių skaičiuoklių neįmanoma pritaikyti kiekvienam individualiam atvejui. Dėl šių priežasčių siūlome kreiptis į didelę darbo patirtį turinčius nekilnojamojo turo vertintojus, kurie pateiks tikslų miško / medienos įvertinimą pagal kadastro numerį ir kitą informaciją. Ši procedūra garantuos teisingą pardavimą ir apsaugos nuo neteisingai suskaičiuotų mokesčių. Domina miško vertinimas? Susisiekite su mumis tinklapyje nurodytais kontaktais.

Norite paklausti?

Susisiekite su mumis ir mes atsakysime į Jūsų klausimus!