Nekilnojamojo turto vertinimas

Nekilnojamojo turto vertinimas – viena populiariausių turto vertinimo paslaugų ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Ši procedūra leis ne tik sužinoti, kiek kainuoja jūsų būstas, bet ir tiksliai nustatyti norimo įsigyti nekilnojamo turto rinkos vertę (kainą), gausite visus reikiamus dokumentus, kuriuos prašo pateikti antstoliai, teismas arba valstybinės įstaigos, kai reikia pritaikyti mokesčius.

 • Žemės sklypai;
 • Sandėliai, angarai bei ūkiniai pastatai;
 • Komercinės patalpos, priestatai bei įvairūs inžineriniai statiniai.

Yra tam tikri principai, kuriais vadovaujantis licencijuoti ilgametę patirtį turintys mūsų bendrovės/agentūros ekspertai juridinių bei fizinių asmenų užsakymu atlieka nekilnojamojo turto vertinimą. Prieš pradedant nekilnojamojo turto vertinimą, specialistui reikia ne tik sužinoti NT vertinimo tikslą, sistemą ir atvejį, bet ir gauti vertinimui reikiamus dokumentus.

Kas įtakoja nekilnojamojo turto vertę? Deja, vienareikšmiško atsakymo negali pateikti jokia agentūra ar individualūs specialistai, tačiau svarbiausi turto vertės veiksniai yra:

 • Vieta, vieta ir dar kartą vieta – nuo NT lokacijos gali priklausyti ne tik jo rinkos vertė ar kaina, bet ir tam tikri apribojimai (pvz., kur negalima vystyti tolimesnių statybų ar statyti didesnio aukštingumo pastatų, kai turtas yra nekilnojamojo turto vertybių apsaugos zonoje);
 • Turto būklė, kurią gali lengviausiai pastebėti kiekvienas potencialius turto valdytojas – tai, koks yra, pvz., namo ar buto įrengimas, kaip prižiūrėtas žemės sklypas, ar turtas nereikalauja papildomų investicijų;
 • Rinka - kreditavimo sąlygos, ekonominė situacija, nedarbo lygis, atlyginimų kaita, skatinančioji valstybės vykdoma politika (pvz., mokesčių stabilumas, valstybės išmokos) bei vyraujančios tendencijos – pirkėjų bei pardavėjų santykiai, ir tas faktas, ar pasiūloje yra panašių objektų perteklius ar trūkumas, o gal ir pusiausvyra.

Pats nekilnojamojo turto vertinimas yra standartinė procedūra, kurios įvykdymui reikalingas turto identifikavimas pagal unikalų numerį (nekilnojamojo turto registre) turto apžiūra ir kiti, iš VĮ Registrų centro gaunami dokumentai. Turto vertinimo paslaugą UAB „MARLEKSA“ įmonėje galite užsakyti internetu, tiesiog kreipdamiesi nurodytais kontaktais, o visus reikiamus duomenis Registrų centre taip pat galima užsakyti nuotoliniu būdu. Jeigu neturite laiko ar nežinote, kaip tą padaryti, UAB „MARLEKSA“ gali tą atlikti už Jus.

Nekilnojamojo turto vertinimas gana dažnai atliekamas ir tais atvejais, kai tą padaryti įpareigoja tam tikros valstybinės arba verslo institucijos. Pastaraisiais gali būti bankai, kredito unijos bei finansavimo paslaugas teikiančios įmonės, kurios teikia paskolas būsto įsigijimui ar remontui. Nekilnojamojo turto rinkos vertės nustatymas taip pat yra labai aktualus draudimo bendrovėms, kurios siekia suteikti būsto ar NT draudimo paslaugas klientams.

 • Kai reikia apmokestinti turtą;
 • Kai reikia vykdyti įvairias teismų nutartis, sprendimus ar antstolių patvarkymus;
 • Prieš pardavimą iš varžytinių;
 • Jeigu turtas paimamas visuomeninėms reikmėms;
 • Fizinių bei juridinių asmenų bankroto atveju.

Dauguma iš pradžių mano, jog tai tėra optimaliausios būsto pardavimo kainos nustatymas, tačiau nekilnojamojo turto vertinimas iš tiesų yra išsamus tyrimas, kurio rezultatas yra turto vertinimo ataskaita su joje nurodyta rinkos verte vertinimo dienai.

Mūsų įmonėje NT vertinimas atliekamas sistemingai, vadovaujantis aiškia ir reglamentuota metodika. UAB „MARLEKSA“ turto vertinimo paslaugas teikia nuo 1998 metų, todėl ilgametė patirtis, skaidriai ir operatyviai vykdoma veikla leidžia patenkinti daugelio - tiek juridinių, tiek fizinių asmenų - poreikius, kai jiems reikia nekilnojamojo turto vertinimo Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Marijampolėje bei visoje Lietuvoje. Konsultacijos yra teikiamos ir internetu! Domina paslaugos įkainiai? Susisiekite.