Žemės vertinimas

Žemės vertinimas bus reikalingas žemės sklypų pirkėjams arba parduoti juos norintiems savininkams. Užsakyti ar atlikti šią nekilnojamojo turto vertinimo paslaugą gali įpareigoti teismai ar antstoliai. Šiomis dienomis taip pat aktualus visuomenės poreikiams planuojamo paimti žemės sklypo ir kito turto vertinimas.

Žemės vertės (kainos) nustatymas yra kruopšti ir nuodugni procedūra, kuri reikalauja ne tik rinkos išmanymo, bet ir specifinių žinių apie žemės derlingumą, jos vystymą, padalijimą, sklypo užstatymo procesus, detalių planų skaitymą. Žemės rinkos vertės nustatymas vykdomas pagal aiškią žemės sklypo vertinimo metodiką, kurią praktikoje naudoja mūsų specialistai - nekilnojamojo turto vertintojai.

Kaip nustatyti žemės vertę? Vyrauja klaidinga nuomonė, kad žemės vertinimas padės surasti žemės sklypo kainą. Iš tiesų, vertinimo procedūra nustato žemės sklypo vertę. Kainos nustatymas – individuali pardavėjo dilema. Ją nustato pats pardavėjas, tačiau per didelė kaina nepritrauks pirkėjų, o dėl per mažos – bus patiriami nuostoliai. Todėl ir reikėtų kreiptis į nekilnojamojo turto vertintojus, kurie siūlo atlikti žemės sklypo vertinimo paslaugas. Tai bus naudinga ne tik tuomet, kai vyksta pirkimas/pardavimas, įkeitimas, paveldėjimas ar mokestinės vertės tikslinimas, tačiau ir daugeliu kitų atvejų, kuriuos rasite čia.

 
Žemės vertinimo proceso eiga


Tam, kad būtų kokybiškai ir tiksliai atlikta žemės sklypo vertinimo paslauga (apskaičiavimas), jūs turėsite pateikti vertintojui reikiamus dokumentus ir informaciją apie vertinamą žemės sklypą. Vertiname ir pagal unikalų numerį.

  • Nuosavybės pažymėjimą (išrašą iš VĮ Registrų Centro nekilnojamojo turto registro centrinio duomenų banko);
  • Žemės sklypo planą;
  • Kitus individualiai pagal aplinkybes turto vertintojo prašomus dokumentus.

Susipažinęs su dokumentais, turto vertintojas vyksta į turto apžiūrą (kad ir kuriame Lietuvos kampelyje jis bebūtų), ir tuomet per sutartą laiko tarpą jums bus paruošta vertinimo ataskaita, kuria vadovaudamiesi pardavėjai galės lengviau ir greičiau nustatyti objektyvią pardavimo kainą. Tuo tarpu pirkėjai galės eiti į kreditus teikiančią įstaigą ir gauti atitinkamą finansavimą.

Žemės sklypo vertinimo ataskaita bus naudinga ne tik pardavėjams ar pirkėjams, norintiems pasiekti geriausią sandorį, bet ir žemės savininkams, kurie nori žinoti savo turto rinkos vertę bei sekti jos pokyčius.

Norite paklausti?

Susisiekite su mumis ir mes atsakysime į Jūsų klausimus!